Białystok i Podlasie nienormalna galeria

Nienormalna Galeria

Zapraszamy do naszej nienormalnej galerii tworzonej przed adminów NB.
Jesteśmy amatorami lecz kochamy fotografować Białystok i Podlasie.

Uwielbiamy wszystko co nienormalne i odstaje od rzeczywistości, jeśli chcecie wysłać nam jakieś zdjęcia to nie wahajcie się. Z chęcią opublikujemy wszystkie.

Moje miasto to Białystok, Moje życie to Białystok…

Słowa jednej z piosenek spotu kampanii wyborczej, w którym zasłynął Krzysztof Kononowicz
Jak go dorwę to mu nogi z dupy powyrywam!

Marian Paździoch o pewnym Białostoczaninie…
Pisarz
Zobacz w Nonźródłach:
treść pocztówki z Białegostoku
Białystok (ang. Whitestock) – miasto zbiór kompleks luźno połączonych wsi na prawach powiatu, stolica województwa podlaskiego, położone nad rzeką [potrzebne źródło] Białą. Ojczyzna Krzysztofa Kononowicza, jedyne miasto w Europie położone w Azji.Jak nazwa wskazuje, jest tu przeważnie biało – to z powodu zbyt małej odległości między Białymstokiem a Suwałkami. Ojczyzna białych niedźwiedzi i muzyki kameralno-biesiadnej. 


Zabytki i ważne obiekty
Pałac Branickich – jedyny prawdziwy zabytek Białegostoku, w którym mieści się Uniwersytet Medyczny. Oprowadzaniem turystów po pałacu zajmuje się portierka, chyba że akurat maluje sobie paznokcie. Obecna melina pijacka prezydenta miasta Tadeusza Truskolaskiego.

Bazylika Wniebowzięcia NMP (białost. Czerwony Kościół) – lokalna katedra. W przeciwieństwie do Pałacu, na konserwację i odnowę katedry władze miasta zawsze znajduje pieniądze. Przeciętny białostoczanin zapytany o Bazylikę Wniebowzięcia NMP odpowiada A co to?, nawet jeżeli stoi pod tym właśnie kościołem.

Kościół Świętego Rocha (białost. Biały Kościół) – kolejna świątynia rzymskich katolików, szczycąca się największą ilością placówek oświatowych, których uczniowie płacą regularnie czterocyfrowe kwoty „na dekorację kościoła”.

Cerkiew Świętego Mikołaja – bastion podlaskiego prawosławia. Do świątyni przylega mniejsza cerkiew, w której co niedzielę o 9.00 odprawiane jest nabożeństwo po polsku. Zdarza się, że nawet batiuszka nie da rady na nie wstać.

Siedziba Urzędu Miejskiego – położona na ulicy Słonimskiej. Można do niej dotrzeć autobusami linii 5 oraz 28, narażając się na stratowanie przez emerytów.

Ratusz – muzeum, o którego istnieniu słyszało może 1% białostoczan.

Pomnik psa Kawelina – uznawany przez mieszkańców miasta za rodzaj artystycznie wykonanego kosza na śmieci.

Białostocki Ośrodek Kultury – składa się głównie z kina, do którego za darmo uczęszczają pracownicy Ośrodka i ich dzieci.

Centrum im. Zamenhofa – filia BOK-u, służąca zatrudnianiu bezrobotnych esperantystów i nadprogramowych pracowników tegoż Ośrodka.

Dworzec Białystok – centralny dworzec kolejowy Białegostoku. Jako, że PKP uważa Białystok za wiochę, nie zmieniono nazwy na Białystok Centralny.

Dworzec Białystok Fabryczny – nieużywany dworzec kolejowy ozdobiony napisem Rudolf, złamię ci nos.

Centrum Handlowe Alfa – miejsce wycieczek słitaśnych nastolatek. Ich głównym zajęciem jest przymierzanie tony „ciuszkóf”, zostawianiu ich w przymierzalni oraz jeżdżenie windą i schodami w górę i w dół.

Centrum Handlowe Atrium Biała – dawniej Galeria Biała, miejsce uciech Białorusinów, w języku Polskim rozmawiają tam tylko sprzedawcy.  jednym z głównych sklepów tej galerii, są napisy na etykietach przy produktach, tylko w języku Białoruskim.

Bazar na ulicy Kawaleryjskiej – nieoficjalna ambasada białoruska w Białymstoku. Od samego rana są tu tłumy Białorusinów, którzy znają ten rynek lepiej niż przeciętny mieszkaniec Białegostoku. Jeśli chcesz się spytać jaki jest rozmiar tego dresa z wystawy, to trzeba zagadać po białorusku, ewentualnie po rusku.

 

Spacer po Osiedlu młodych , centrum i Dojlidach – Nienormalna Galeria

Wizje Nienormalnego

Choroszcz szpital i okolice – Nienormalna Galeria

View post on imgur.com

Białystok Centrum kilka fotek.

View post on imgur.com

Niedługo następne – Nienormalna Galeria 🙂

Bez nazwy-2
11nazwy-3
Bez naz2wy-3
Bez 23
Bez nazwysw-3
Bez nazwy-1